Şirket Profili

2003

BEST ITHALAT, 9 Ekim 2003 tarihinde; sıcak içecek ve atıştırmalık ürün (snack) otomat makinelerinin ithalatı için kurulmuştur. Şirketin faaliyetleri, Kavacık'taki merkez ofisinde 1.600 m2 kapalı alanda devam etmektedir. Kahvenin de dahil olduğu sıcak içecek sektörü ile ilgili olarak her türlü makine ve ürün satışı, servis ve bayilik hizmetleri gerçekleştirmektedir. Otomat makinesi tedarikçisi olarak yapılan araştırmalar sonucu Avrupa'nın en büyük üreticilerinden Italyan Saeco International Group S.p.A.'nın Türkiye distribütörlüğü alınmıştır. CAFE VALENTE markası oluşturularak yurt içi HORECA pazarına kahve ürünleri satışına başlanmıştır.

2004-2005

Otomat makineleri saha operasyonunu yürütmek ve potansiyel müşterilere makine satışını da yapabilmek için ERBEN OTOMATIK SATIŞ SİSTEMLERİ firması kurulmuştur. Makine kurulumu ve saha operasyonunu yapmak üzere ERVENDO OTOMATIK SATIŞ SİSTEMLERİ firması kurulmuş ve bu firmaya bağlı BAKKAL24 markası oluşturularak otomat makineleri saha operasyonu başlamıştır.

2006

Kahve pazarının önemli bir kolu olan filtre kahve ve hazır (instant) kahve alanlarında da makine çözümü olarak Avrupa'nın köklü ve en kaliteli üreticilerinden Hollanda merkezli BRAVILOR BONAMAT BV (Hollanda) firmasının, kahve ürünleri içinde züccaciye ve aksesuarlar konusunda özel tasarımları ve koleksiyonları ile önemli bir paya sahip LA CAFETIERE (İngiltere) ürünlerinin distribütörlükleri alınmıştır. İtalya'da kahve pazarının %50'sine sahip ve uluslararası pazarda da ön sıralarda yer alan, 100 yıllık geçmişi ile en köklü firmalarından LAVAZZA'nın LAVAZZA BLUE kapsül kahve ürünleri için Türkiye tek yetkili temsilciliği alınmıştır.

2007

LAVAZZA'nın tüm ürünleri için Türkiye tek yetkili distribütörlüğü alınmıştır.

2008

BEST COFFEE SHOP'un ilk pilot uygulaması VODAFONE firmasının Maslak'taki genel merkezinde yapılmıştır.
ERVENDO firmasına bağlı olarak operasyonel faaliyetlerde kullanılan BAKKAL24 markası, firma ve marka arasındaki farklılığı gidermek amacıyla bu tarihte BAKKAL24 Otomatik Satış Sistemleri İşletmecilik ve Pazarlama Ltd. Şti. olarak unvanını değiştirmiştir.

2009

Otomat faaliyetleri dışındaki tüm çalışmalar bir araya toplanarak Şirket Best ithalat ihracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. statüsüne dönüştürülmüştür.
Otomat sektöründe bir ilk olarak tüm otomatlar için Vendora Otomat Takip Sistemi kurulmuştur. Bu sistemle depodan çıkan bir ürünün tüketiciye ulaşana kadar hareket aşamaları ve tüketicinin yaptığı ödemenin geri dönüşüne kadar akışı anlık takip edilebilmektedir.

2010

Daha efektif çalışabilme ve maliyetleri düşürme amacıyla ERBEN OTOMATİK SATİŞ SİSTEMLERİ ve BEST İTHALAT firmaları birleştirilmiştir.

2011

Garanti Bankası ile yapılan anlaşma ile kredi kartı okuyucular' otomatlara entegre edilmiş ve otomat makinelerinde kredi kartı ile alışverişler başlatılmıştır.

2012

BEST COFFEE SHOP kafe zinciri, 2012 yılında yeniden yapılanmaya gidilerek 25 adede yükseltilmiştir. Kafelere tüketim ürünleri dağıtımında G2M ile Türkiye genelini kapsayan Lojistik sözleşmesi yapılmıştır. Lavazza'nın 2010 yılında satın alimin' yaparak bünyesine kattığı ve suda eritilebilen toz çikolata ürünlerinde 40 yıldan fazla bir geçmişi olan Italya'nın en bilinen markası ERACLEA firmasının Türkiye distribütörlüğü alınmıştır.
BAKKAL24 ve BEST İTHALAT şirketleri birleştirilmiştir.

2013

BEST COFFEE SHOP zincirinde %50'nin üzerinde büyüme sağlanarak 38 kafeye ulaşılmıştır. İlk Türkiye dışı şubemiz Nahçıvan'da açılmıştır.
Ev, ofis ve zincir market satış kanalları için COFFETECH ve TEATECH markaları ve LAVAllA BLUE kapsül kahve satış grubu oluşturulmuştur.

2014

BEST COFFEE SHOP zincirinde 25 yeni kafe açılışı yapılmış, problemli kafelerin faaliyetine son verilmiş ve faaliyetteki kafe sayısı 54'e çıkarılarak %42'nin üzerinde büyüme sağlanmıştır. Bu şube sayısı ile franchising veren kahve markası olarak Türkiye'de ilk 5 marka arasına girilmiştir.

Bayilik Başvurusu

Best Coffee bayisi olmak demek, dünyanın en iyi lezzetlerine ortak olmak demektir.