Cafe Valente

Cafe Valente

Kolombiya'nın Guinidad Guyanası'nın köklü ailelerinden Valente ailesinin tek varisi olan Alvaro Silve Valente, 1871 yılında henüz 27 yaşındayken ani bir kararla bütün aile mallarını satıp parasını kahve tarlalarına yatırdı. Geniş çevresinde popüler, sevilen bir zat olan Valente, çiftçi dostlarının ve Guinidad'ın bereketli topraklarının yardımıyla kısa sürede yöredeki en iyi kahve çekirdeklerini üretmeye başladı. Çok geçmeden Valente ismi Latin Amerika'daki tüm kahve üreticileri tarafından bilinen bir isim haline geldi.

Alvaro Silve Valente 1924 yılında 80 yaşında hayata gözlerini yumduğunda, ardında yüzlerce dönüm verimli kahve tarlası, geniş bir aile ve mutlu işçiler bırakmıştı.

Baba Valante'nin vefatının ardından başta büyük oğlu Gabriel Alberto olmak üzere bütün varisler işin başına geçerek bu muazzam kahve imparatorluğunu daha da büyüttüler. Çocukluk yıllarını dedesinin yanında, kahve tarlaları içinde geçirmiş olan ve Alvaro Silva'nın en sevdiği torunu olan Carlos Mota Valente, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki pazarlama eğitimini tamamladıktan sonra yurduna döndü ve Valente isminin önüne cafe kelimesini ekleyerek Caf Valente markasını oluşturdu. Carlos, dedesinin resmini ve el yazısını kullanarak dünyaca tanınacak bir marka ismi ve Logosunu yarattı.

Kalite anlayışından ödün vermeden, yıllar içinde büyüyerek devam eden Cafe Valente'nin Türkiye mümessili olan Best ithalat Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti., bu üstün kalite ve lezzetteki kahve ürünlerini sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyar.

Best İthalat Ailesi

Best Coffee Shop
Cafe Valente
Sir Valente
La Imperia
Lavazza
Lavazza Blue
Lavazza Espresso Point

Bayilik Başvurusu

Best Coffee bayisi olmak demek, dünyanın en iyi lezzetlerine ortak olmak demektir.